2009-07-08

Istuge, Toots - kolm miinus!

Ema tõi mulle Tallinna lennukast kaasa eestikeelse Cosmo ja Marie Claire'i. Mulle üldiselt on MC muidu hakanud viimasel ajal rohkem meeldima, sest olgem ausad, maailmas on üksnes piiratud arv kasulikke nippe, kuidas jõuda orgasmini kolmekümne sekundiga ja kuidas oma mehele järjest rohkem rõõmu valmistada - ja see, et Cosmo promob nõuandeid stiilis "lase ka temal vahelduse mõttes nõusid pesta" ja "lohista oma sokiga õrnalt üle ta kulmude", ei aita selle kõige tõsiseltvõetavusele mitte põrmugi kaasa.
Aga - kes kuramus on MC eestikeelse väljaande keeletoimetaja?! (Põhimõtselt selle saaks muidugi järgi kontrollida, aga havi käsul, luige soovitusel, jätan selle hetkel puhta laiskuse tõttu tegemata.) Esiteks muidugi see, et tõlkeartiklites räägitakse "puitmajadest, mis endisele Nõukogude Liidule on tüüpilised" - ja võtku mind Urr, ma ei suutnud välja mõelda, millised need tüüpilised NL puitmajad siis olema peaks, kuigi algandmed peaks mul ju iseenesest olemas olema. Sinna otsa parimad tunnikontrolli näited "pöab pead" ja "tõstatab üles küsimust", tipnedes kauni puändiga selle kohta, kuidas Lauren Bacalli ja Humphrey Bogarti abielu lõppes väga "draagiliselt". No tõepoolest, andke sellele isikule tähtedega klotsid ja käskige tal lõunapausi ajal laduda keerulisi sõnu nagu "rulpiskviit" ja "palletitantsia".
Endiselt on jube kiire kogu aeg, paari nädala pärast Hungaari ja loodetavasti olen ma selleks ajaks suutnud lahendada mõned neist kümne miljoni Rootsi krooni küsimustest, mis mind hetkel vaevavad.

Kommentaare ei ole: