2010-03-24

Lammas kah mõtles...

Avasin Päewalehe veebi ja esimene pealkiri kohe suurelt: Mupo mõtleb sunniviisilisest purikakoristamisest.
No tore teada vahelduseks, millest Mupo mõtleb. Täiesti õigustatud küsimus siinkohal oleks ka ilmselt, millise kohaga või organiga Mupo mõtleb. Ja et kas Mupo on nagu kollektiivne keha, kus kõik liikmed korraga mõtlevad sama küsimuse peale (nagu mesilaspere) või on näiteks ainult üks, kes on volitatud mõtlema ülejäänute nimel.
Ma ka aeg-ajalt mõtlen, et peaks kontoritööga lõpparve tegema ja minema palmisaarele mojitosid müüma, aga nagu vanarahva tarkus ütleb, käega ei kärbsepesagi.
Eile õhtul mõtlesin teleka ees muuhulgas ka veel sellest, et miks küll on tehtud n seriaali haiglaõdede, politseinike ja disainerite elust, aga ei ühtegi (vähemalt minu kasinate teadmiste põhjal) näiteks audiitorite, maksuametnike või pankrotihaldurite elust. Ka viimatinimetatute elu on praktikas vägagi dünaamiline, dramaatiline ja teatavate situatsioonikoomiliste elementidega, vähemasti piisavalt ühe keskmise teleseriaali jaoks. ("Kasumiaruanne siia!" karjatas konsultant ja virutas kalkulaatori raevukalt pearaamatupidaja kirjutuslauale.)

5 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

halleluuja. ma juba mõtlesin, et sa ei kirjutagi enam kunagi. ja olin kurb.

Margus ütles ...

Njah, ma võin ennast vähemasti lohutada, et riigiametnike elust on suurepärane seriaal (õigemini kaks) juba ammuilma ära tehtud. Lausa 30 aastat tagasi.

Kurb selle asja juures on aga tõsiasi, et samasisulise seriaali võiks ka tänapäeval teha - nii ajakohane on see 80ndate seriaal ka tänasel päeval.

10 tugrikut sellele, kes ära arvab, mis seriaalist jutt. Trlp, palun lase teistel arvata, eks !?! ;)

hedi ütles ...

mul ka rõõmus meel, et sa oled end oma tragikoomilisest tööelust vahelduseks internetti vedanud, et oma kiiksuga mõttelõnga meile edastada.
ega ometi kolm rubiini politsei (vabandust, miilitsa) raskest elust:-)?

Cat Power ütles ...

Pakun, et tegemist on suurepärase briti dokumentaaliga "Jah, härra (pea)minister"...

Margus ütles ...

10 tugrikut saab Anke.