2010-03-26

Värv on vaataja silmades

Täna hommikul avastasin, et roheline paprika, mille mõned päevad tagasi olin uljalt külmkapi peale visanud, suurepäraselt teades, et ma selle umbes kolme nädala pärast, kui selle külje alt juba üsna mitmesugust huvitavat bioloogiat leida võib, prügikastis arhiveerin, sest David keeldub mingil müstilisel põhjusel just nimelt rohelisi paprikaid söömast, ja ma üksi ka nagu hästi ei viitsi seda paprikat järada, on vahepeal täiesti punaseks muutunud.
Siit ka päeva filosoofiaküsimus: kas rohelised paprikad on üldse tegelikult olemas, või ongi ainult punased paprikad, mis lihtsalt veel punaseks ei ole läinud (ahaa!)?
Ma saan ise ka aru, et see kõlab täiesti hirmutavalt samamoodi nagu zooloogia valdkonda kuuluv probleem, kas kärbsed on tegelikult ka olemas, või on ainult sipelgad, kellele vanast peast tiivad selga kasvavad, aga ma tegelikult ka tahaks teada.
Pilt on muidu pärit siit.

2 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

roheline paprika on tõesti lihtsalt mitte-veel-nii küps punane paprika. linki ei oska anda, aga nii on :)

Anonüümne ütles ...

Mulle meeldib see filosoofiline lähenemine!
Laiendaks seda veidike.Näiteks vaadeldes hommikuputru - kas tegemist on ikka pudruga või on see hoopis viljaivade kogum, mis on (vananedes?)sellise plögaliku konsistentsi saavutanud?